دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن

دسته بندی

آخرین مقالات

دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن

محصولات کشاورزی مانند آویشن در هنگام برداشت ناخالصی های زیادی را به همراه دارد.برای جداسازی این ضایعات بیشتر از دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن استفاده می شود.


دستگاه سورتینگ بذر آویشن ناخالصی های مانند: سنگ و بذر علف هرز و گرد و غبار و… را از محصول جدا می کند.تولید کنندگان و کشاورزان می توانند برای صرفه جویی در وقت و هزینه های خود از این دستگاه استفاده نمایند. نکته ای که قابل تامل اینکه سایر گیاهان دارویی را نیز می تونید با این دستگاه سورت و یکدست کنید و فقط مختص بذر آویشن نیست.

دستگاه سورتینگ آویشن


در دستگاه های بوجاری قسمتی بنام سورتینگ وجود دارد که دانه ها و بذرها براساس سایز جدا سازی میکند. دستگاه سورتینگ بذر آویشن دارای چهار عدد و با سه دریچه است که در سه سایز درشت، متوسط و ریز محصولات را مرتب می کند.

نحوه کارکرد دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن

همانطور که در بالا اشاره شد در دستگاه بوجاری قسمتی بنام سورتینگ وجود دارد که داخل آن سرند های وجود دارد که وظیفه سورت بذر گیاهان مانند آویشن را برعهده دارند. چندین سرند و الک موجود در در دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن سبب می شود محصول با دقت و کیفیت زیادی پاک و درجه بندی شود.

  • 1.در مرحله اول ابتدا سنگ­های بزرگ و خارهای گیاهان با سرندهای دانه درشت جدا می شوند.
  • 2.در مراحل بعد که سرندهای زیر قرار دارد، سنگ های کوچکتر جداسازی می شود.
  • 3. در این مرحله با توجه به سرندهای جلو محصول سورت یا همان درجه بندی شده و به سایزهای متفاوت جدا سازی می شود
  • 3.در انتها از سه خروجی که در دستگاه وجود دارد محصول با سایز درشت و متوسط و ریز مرتب و خارج می گردد.

چند نوع دستگاه بوجاری و سورتینگ داریم؟

دستگاه بوجاری و سورتینگ سورتینگ انواع مختلفی دارد و برای هر ظرفیت تقریبا می توان گفت که دستگاه بوجاری و سورتینگ مخصوص وجود دارد.
کاربردی ترین و معروفترین این دستگاه ها در کشور ما شامل دستگاه بوجاری غلات، دستگاه بوجاری و سورتینگ حبوبات، دستگاه بوجاری بذر گیاهان و …. می شود که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد هر کدام از این دستگاه ها ارائه خواهیم نمود.

دستگاه بوجاری غلات

دستگاه بوجاری غلات یکی از پرکاربرد ترین و شناخته شده ترین این دستگاه ها به حساب می آید. دستگاه بوجاری غلات به طور کامل دانه های برنج و گندم وجو… را جدا و مرتب می کند. این دانه ها بر اساس شکل ظاهری که دارند، اندازه جداسازی می شوند.


علاوه بر این دانه های شکسته و به اصطلاح نیم دانه از محصول کامل جدا می شوند. به این صورت تمامی دانه های یکدست آماده بسته بندی می شوند.

دستگاه بوجاری و سورتینگ حبوبات

یکی از کاربردی ترین دستگاه های سورتینگ است که انواع حبوبات مانند: نخود؛ لوبیا؛ عدس؛ ماش و… را جداسازی و مرتب میکند. همواره هنگام برداشت حبوبات، ناخالصی های زیادی مانند سنگ وارد این محصول می گردد.


دستگاه بوجاری و سورتینگ حبوبات کمک می کنند تا ناخالصی های حبوبات با دقت هر چه بالاتر از آنها جداسازی گردد. این موضوع خریداران را از شر پاک کردن حبوبات خلاص می کند. در این دستگاه بوجاری قسمت های وجود دارد که وظیفه سورتینگ را انجام می دهند.

دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان {آویشن}

دستگاه های بوجاری بذر گیاهان دستگاه هایی می باشند که با استفاده کردن از آن می توان انواع مواد اضافی موجود در بذر گیاهان و همچنین گرد و غبار آنها را به خوبی تمیز نموده، زیرا بدین ترتیب میل به استفاده از آنها بسیار بیشتر می گردد.

مزایای استفاده از دستگاه بوجاری و سورتینگ آویشن

تفکر سنتی در جامعه وجود دارد که هرچه محصولی بسته بندی و مرتب عرضه شود بسیار گران و کهنه و لوکس است. به همین خاطر خیلی از خریداران ترجیح می دهند که گیاهی مانند آویشن را به صورت فله ای خریداری کنند.


در صورتی که این سورتینگ نقش مهمی در محافظت، استانداردسازی و نگهداری محصولات ایفا می کند. به این صورت سیستم عرضه و کنترل مدرن تر در کشور توسعه پیدا می کند.


علاوه بر این، سورتینگ به رشد تجارت الکترونیکی در آینده کمک شایانی می نماید. در نتیجه خریداران می توانند محصولات مورد نیاز خود را با استاندارد و کیفیت بالا از طریق خرید اینترنتی یا سفارش تلفنی تهیه نمایند.


همین موضوع باعث می شود تا در آینده خیلی از رفت و آمدهای بیهوده درون شهری حذف شود.


یکی دیگر از مزایای فرایند سورتینگ، کاهش ضایعات ناشی از حمل و نقل می باشد. برای مثال بعضی از گیاهان در حمل و نقل فله ای دچار له شدگی می شوند.


در حالی که در فرایند سورتینگ، جداسازی اولیه در جعبه های حمل میوه باعث می شود تا فشار ناشی از وزن میوه ها تعدیل شود و میوه ها سالم تر باقی بمانند.


از دیگر مزایای این فرایند جداسازی محصولات ناسالم، فاسد و بی کیفیت از محصولات سالم می باشد. در این فرایند محصولات به صورت کاملا یکدست بسته بندی می شوند و در نتیجه محصولات با کیفیت بیشتری به دست مشتریان می رسد.


برخی از دستگاه های سورتینگ مجهز به سیستم شستشو هستند و پیش از اینکه محصولات جداسازی و بسته بندی شوند، کاملا شسته می شوند.

قیمت دستگاه بوجاری و سورتینگ آویشن

با توجه به تغییرات نرخ ارز، به دلیل وارداتی بودن بخش اصلی این دستگاه ها، امکان افزایش یا کاهش قیمت فروش در هنگام ساخت یا پس از آن وجود دارد.


اینها عواملی هستند که در قیمت گذاری نهایی تاثیر گذار می باشند. همچنین نوع دستگاه و نوع سورتی که می خواهید انجام دهید در قیمت نهایی نیز موثر هستند.

بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت انواع دستگاه بوجاری و دستگاه سورتینگ آویشن با شماره 02156390200 الی 4 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

رام صنعت بهاره در نمایشگاه ادوات کشاورزی همدان 9 مرداد 1402
دستگاه بوجاری کنجد P-Z-T-K 150 28 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان دارویی 21 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن 16 آذر 1401
فروش دستگاه بوجاری گشنیز 14 آذر 1401
دستگاه پولیش حبوبات چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ 9 آذر 1401
اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن 7 آذر 1401
دستگاه بوجاری حبوبات 3 آذر 1401
دستگاه بوجاری شلتوک 29 آبان 1401
دستگاه بوجاری نخود 25 آبان 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156390200-4

fa_IR