نحوه کارکرد دستگاه بوجاری

دسته بندی

آخرین مقالات

نحوه کارکرد دستگاه بوجاری
9 اسفند 1400
مدیر سایت
9719

نحوه کار با دستگاه های بوجاری مختلف یک فرایند نه چندان دشوار برای افراد خواهد بود و کافی است تا از یک فرد ماهر و متخصص در هنگام استفاده راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. کلیه این دستگاه ها با هدف پاکسازی و بسته بندی مطلوب انواع حبوبات و غلات در شرکت های مختلف با استاندارد های بین المللی و ملی طراحی و ساخته می شوند. در کشور ما نیز چندین مجموعه اقدام به ساخت این نوع ماشین آلات کرده اند و با توجه به وجود رقابت بین این شرکت ها، روز به روز به پیشرفته تر شدن دستگاه های بوجاری مختلف منجر شده است.

این دستگاه ها بهترین گزینه برای دسته بندی و پولیش کاری دانه های خوراکی مختلف می باشند، که در طرح ها و سایز های مختلف برای استفاده در کارگاه های بسته بندی کوچک و بزرگ تولید شده اند. مکانیزم یا عملکرد دستگاه بوجاری به گونه ای است که با وجود توزین های چند گانه و ویبراتور های موجود درون دستگاه، دانه ها را بدون اینکه دچار آسیب و خورد شدگی شوند، جداسازی کرده و به مراحل بعدی و در نهایت بسته بندی نهایی هدایت می کند.

گفتنی است که بخش بسته بندی در برخی از این دستگاه های کاربردی وجود دارد و طبق نیاز مشتریان دستگاه متناسب بلا فعالیت آن ها در اختیارشان قرار خواهد گرفت. در ادامه این مقاله رام صنعت بهاره عملکرد کلی این نوع از ماشین آلات را بررسی خواهیم کرد.

چگونگی کارکرد دستگاه بوجاری

با توجه به اینکه در سال های اخیر بیشتر مردم میل به خرید غلات و حبوبات بسته بندی شده را به خرید کیلویی و فله ای ترجیح داده اند، نیاز به دستگاه هایی که این امکان را با بهترین شرایط و کمترین زمان ممکن انجام دهند، بیشتر از گذشته شده است. به همین منظور دستگاه های بوجاری با مکانیزم های مختلف طراحی شده اند تا این نیاز را برای تولید کنندگان رفع نمایند.

به طور کلی دستگاه بوجاری دارای سیستم هایی برای جداسازی ناخالصی ها و دانه های کوچک تر، دسته بندی دانه ها با سایز های مختلف، پولیش دانه ها برای جداسازی پوست و در نهایت بسته بندی می باشند و با انجام کلیه این مراحل یک محصول بسته بندی شده با کیفیت بالا به دست مشتری خواهد رسید.

این ماشین آلات صنعتی دارای بالابر هایی هستند تا حبوبات و غلات مورد نظر در داخل آن ها قرار گرفته و به وسیله آن به توزین های بالای دستگاه منتقل شوند. پس از انتقال دانه های خوراکی به توزین ها، در وهله اول دستگاه با بخش هایی مانند فن و ویبراتور های مختلف که در آن تعبیه شده است باعث جداسازی انواع مواد زائد مانند شن و خاک و … شده و یک محصول بدون ناخالصی را برای ادامه مراحل بسته بندی آماده می کند.

در مرحله دوم لازم است تا دانه حبوبات و غلات کوچک تر از دانه های بزرگ تر که کیفیت بهتری دارند توسط غلتک و الک ها به همراه لرزش های ایجاد شده از سوی دستگاه جدا شده و یک بسته محصول با رعایت تمامی معیار های سطح کیفی بالا آماده شود. پس از جداسازی های گفته شده و دسته بندی دانه ها وارد مرحله پولیش کاری یا برداشت پوسته های اضافی می شود تا حبوبات  مورد نظر سطحی کاملا صاف و سیقل شده را داشته باشند.

در مرحله آخر نیز دانه ها به بخش بسته بندی هدایت شده و با کانال های مخصوص به درون کیسه های بسته بندی منتقل خواهند شد. این نکته را نیز باید بگوییم که کلیه دستگاه های بوجاری از این امکانات گفته شده برخوردار نیستند و بر طبق نیاز مشتری دستگاهی متناسب با کار متقاضی در اختیار او قرار خواهد گرفت.

برخی از ویژگی های مثبت دستگاه بوجاری

  • نصب سریع و راحت که امکان راه اندازی آن به دست خوده خریداران نیز امکان پذیر خواهد بود
  • صدای کم در مقایسه با ماشین آلات بوجاری قدیمی
  • امکان راه اندازی دستگاه در فضاهای کوچک و بزرگ
  • دارای راهنما و تابلو های برق کامل
  • مصرف برق پایین بدلیل وجود استاندارد های مصرف انرژی در دستگاه

نکاتی که قبل از خرید دستگاه بوجاری باید به آن ها توجه داشت

قبل از خرید دستگاه بوجاری غلات و حبوبات باید به نکاتی مانند مکانیزم کلی دستگاه مورد نظر، مقدار انرژی مصرفی دستگاه، استاندارد های موجود در طراحی و تولید آن، جنس بدنه و گارانتی دستگاه توجه نمایید تا ماشینی با کیفیت بالا و کاربردی را برای انجام فعالیت های خود تهیه نمایید. به دلیل تفاوت در توان مصرفی در این گونه تجهیزات، باید به این امر نیز توجه داشته باشید تا بوجاری با توان مصرفی پایین تر خریداری نمایید چرا که دستگاهی با این مشخصات نیازمند مصرف انرژی پایین تری برای پیشبرد فعالیت های شما نیازمند خواهد بود که نتیجه این فرایند کاهش در هزینه های تولیدات شما را به دنبال خواهد داشت.

با استفاده از این نوع دستگاه ها شما قادر خواهید بود تا انواع غلات و حبوبات موجود را از مواد اضافی پاسکازی نموده و بسته بندی نمایید، با توجه به این نکته قطعا در انتخاب بوجاری مورد نیاز خود حتما با کارشناسان این حوزه ارتباط بگیرید تا خرید موفقی را داشته باشید. همچنین استفاده از این ماشین آلات نیاز شما را برای استفاده از روش های سنتی برای بسته بندی و تصفیه دانه های خوراکی برطرف خواهد کرد و به انجام کار های مربوطه سرعت خواهد بخشید.

مقالات مرتبط

رام صنعت بهاره در نمایشگاه ادوات کشاورزی همدان 9 مرداد 1402
دستگاه بوجاری کنجد P-Z-T-K 150 28 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان دارویی 21 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن 16 آذر 1401
فروش دستگاه بوجاری گشنیز 14 آذر 1401
دستگاه پولیش حبوبات چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ 9 آذر 1401
اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن 7 آذر 1401
دستگاه بوجاری حبوبات 3 آذر 1401
دستگاه بوجاری شلتوک 29 آبان 1401
دستگاه بوجاری نخود 25 آبان 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156390200-4

fa_IR