خرید دستگاه بوجاری لوبیا

دسته بندی

آخرین مقالات

خرید دستگاه بوجاری لوبیا

در اصل و به عبارت کلی دستگاه بوجاری انواع حبوبات و غلات را پاک و به نوعی الک می کنند. در دستگاه بوجاری لوبیا همین روند وجود دارد چرا که فقط سرند این دستگاه ها متفاوت است ولی کلیت کار یکیست.

دستگاه بوجاری لوبیا ناخالصی های مانند شن و ماسه و کلوخ و پوسته های سبک را از محصول جدا می کند. در انتها بذر مرغوبی را به شما ارائه می دهد که می توانید محصولات با کیفیت تری را تولید نمایید.

دستگاه بوجاری لوبیا

در دستگاه بوجاری لوبیا تمام کار به صورت اتوماتیک انجام می شود. دستگاه بوجاری ابعاد و اندازه های مختلفی دارند بعضی از آنها تک فاز و بعضی دیگر سه فاز هستند. شرکتهای مصرف کننده ها میزان تولید یکسانی ندارند پس بنابراین باید دستکاه متناسب با کار خود خریداری کنند بعضی از این دستگاه ها در یک شیفت نیم تن و بعضی دیگر بیشتر محصولات را پاک سازی می کنند و اگر شرکتی هستید که محصولات بیشتری را تولید می کنید باید بوجاری بزرگتری را تهیه کنید.شما می توانید از دستگاه بوجاری حبوبات رام صنعت بهاره هم دیدن فرمایید.

چرا بوجاری کردن مهم است؟

هزینه ای که یک کشاورز در طول عملیات کاشت، داشت و برداشت اعم از هزینه کارگر، آب، کود و سم و بذر مرغوب باید بپردازد بسیار زیاد و گران است ، از طرفی چنانچه به هر کدام از این عوامل یاد شده توجه کمتری شود تولید محصول به همان اندازه کم توجهی پایین می آید اما عدم دقت در تهیه و خرید بذر، شاید به نابودی و یا قابل استفاده نبودن کل محصول تمام شود.

صنعت بذر، با گسترش توان تولید، افزایش راندمان، سرعت تولید ارقام جدید و حفظ خلوص ژنتیکی این ارقام، نقش حیاتی در این صنعت بر عهده دارد.

مکانیزه شدن کاشت و برداشت محصول با ماشین های برداشت و مسئله مبارزه با آفات و امراض و کم آبی، بنگاه های تولید بذر، را بر آن داشته است تا بذرهای خود را متناسب با خواسته های تکنولوژی جدید بذرهای با مشخصات پا کوتاه، پا بلند، کم محصول پر کیفیت، پر محصول کم کیفیت، مقاوم به امراض و آفات، رنگ ها و مزه های متفاوت تولید کنند و به همین علت بذرهای خوب کمی گران هستند که البته افزایش عملکرد و بالا بودن کیفیت محصول هزینه را جبران می کند.

دستگاه های بوجاری به این امر کمک فراوانی کرده است و باعث افزایش بهره بری و تولید لوبیا های باکیفیت نیز شده است. شرکت رام صنعت بهاره مفتخر است که در این راه همراه کشاورزان و تولید کنند گان ایران زمین است

مراحل کار دستگاه بوجاری لوبیا

1.ابتدا محصول یا همان لوبیا ها توسط ماشین بالابر داخل مخزن دستگاه بوجاری ریخته می شود.
2.این محصولات داخل سینی ویبره قرار می گیرد و مرور داخل دستگاه قرار می گیرد.
3.ناخالصی های سبک مانند کاه و خاشاک و پوسته نازک و……توسط فن های دستگاه خارج می شود
4.مرحله پاک سازی توسط دو سرند انجام می شود سرند بالایی بوجاری ناخالصی ها درشت را از محصول جداسازی می کند و سرند پایینی ناخالصی های ریز از لوبیاها جدا میکند و محصول آماده مرحله تصفیه می شود.

مراحل کار دستگاه های تصفیه حبوبات

پس از آنکه محصول از دستگاه بوجاری گذر کرد این محصولات با یک نوار نقاله دستچین می شوند.نوار نقاله متحرک است و محصولات را از هم جدا می کند و برای انکه گرد و غبار از لوبیا ها پاک شود عملیات پولیش انجام می شود.

به این صورت که با یک بالشتک که تیغه هایی چرخان دارد سبب چرخش این محصولات می شود، حبوبات و غلات را به طور کامل تمیز و عاری از گرد و غبار و درخشنده می کند. در آخر لوبیای مرغوب آماده بهره برداری می شود.

سوالات متداول

دستگاه بوجاری چیست؟


دستگاه بوجاری انواع حبوبات و غلات را پاک و به نوعی الک می کنند.

دستگاه بوجاری لوبیا چگونه کار می کند؟

دستگاه بوجاری لوبیا ناخالصی های مانند شن و ماسه و کلوخ و پوسته های سبک را از محصول جدا می کند. در انتها بذر مرغوبی را به شما ارائه می دهد که می توانید محصولات با کیفیت تری را تولید نمایید.

چرا بوجاری کردن مهم است؟

عدم دقت در تهیه و خرید بذر، شاید به نابودی و یا قابل استفاده نبودن کل محصول تمام شود. پس بنابراین استفاده از دستگاه بوجاری امری بسیار مهم و ضروری است.

مراحل کار دستگاه بوجاری لوبیا


1.ابتدا محصول یا همان لوبیا ها توسط ماشین بالابر داخل مخزن دستگاه بوجاری ریخته می شود.
2.این محصولات داخل سینی ویبره قرار می گیرد و مرور داخل دستگاه قرار می گیرد.
3.ناخالصی های سبک مانند کاه و خاشاک و پوسته نازک و……توسط فن های دستگاه خارج می شود.

مقالات مرتبط

رام صنعت بهاره در نمایشگاه ادوات کشاورزی همدان 9 مرداد 1402
دستگاه بوجاری کنجد P-Z-T-K 150 28 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان دارویی 21 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن 16 آذر 1401
فروش دستگاه بوجاری گشنیز 14 آذر 1401
دستگاه پولیش حبوبات چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ 9 آذر 1401
اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن 7 آذر 1401
دستگاه بوجاری حبوبات 3 آذر 1401
دستگاه بوجاری شلتوک 29 آبان 1401
دستگاه بوجاری نخود 25 آبان 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156390200-4

fa_IR