آشنایی با دستگاه ضدعفونی کننده غلات

دسته بندی

آخرین مقالات

آشنایی با دستگاه ضدعفونی کننده غلات
9 اسفند 1400
مدیر سایت
17441

دستگاه ضد عفونی کننده غلات از جمله ماشین آلاتی است که به دلیل نیاز فراوان مردم به غلات و دانه های خوراکی باید برای جلوگیری از نفوذ بیماری های مختلف به بذر ها یا دانه های آماده مصرف مورد استفاده قرار بگیرند. این دستگاه بصورت اتوماتیک بوده و کلیه غلات و بذر ها را در حجم های مختلف می تواند ضد عفونی کند.

در گذشته با توجه به اینکه بیشتر کشاورزان برای ضد عفونی کردن و نابود سازی قارچ ها و باکتری های بیماری زا که بر روی سطح دانه های غلات و شکاف های آن وجود داشتند از روش های سنتی استفاده می کردند که این امر به دلیل اصولی نبودن باعث ایجاد بیماری های دیگری میشد که حاصل استفاده مقدار زیاد سموم مختلف و در بیشتر مواقع غیر استاندارد بودند. ولی با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تجهیزات صنعتی مختلف، دستگاه های ضد عفونی کننده غلات و مواد استاندارد و تایید شده از لحاظ بهداشتی و سلامت توسط شرکت های مختلف طراحی و تولید شدند که انجام امور مربوط به پاکسازی دانه های خوراکی و بذر را راحت تر و ایمن تر از گذشته به نتیجه می رسانند.

با توجه به اینکه ضد عفونی سنتی و غیر سیستماتیک هم تا حدودی می تواند به از بین رفتن مواد قارچی دانه های غلات کمک کند ولی استفاده از دستگاه های پیشرفته برای رفع کامل اینگونه مشکلات می تواند راه حل بهتری نسبت به روش سنتی باشد. مجموعه رام صنعت بهاره نیز در راستای تسهیل فعالیت های مربوط به  پاکسازی غلات مختلف اقدام به تولید دستگاه های ضد عفونی با  رعایت تمام استاندارد های مورد نیاز کرده است تا نیاز کشاورزان و تولید کنندگان غلات بسته بندی شده را در کشور برطرف نماید.

توجه داشته باشید که در روش ضد عفونی غلات به روش سنتی یا دستی ترکیب بذر ها و مواد ضد عفونی کنند توسط ابزار های خارجی انجام می گیرد که این عامل مانع از نفوذ مواد به همه سطوح غلات شده و می توان گفت که عملیات آفت زدایی بازدهی مورد نظر و رضایت بخش شما را به دنبال نخواهد داشت.

در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با روش های مختلف ضدعفونی بذر و غلات مختلف و تجهیزات و دستگاه ضدعفونی کننده بذر و کاربرد آن آشنا کنیم.

روش های ضد عفونی غلات

برای انجام ضد عفونی و آفت زدایی غلات با دستگاه دو روش وجود دارد که در زمان های قبل کاشت و هنگام بسه بندی با دستگاه بوجاری امکان پذیر خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام هر روشی برای ضد عفونی کردن غلات نکات ایمنی را رعایت کرده و از دستکش و ماسک های مخصوص استفاده نمایید.

ضد عفونی غلات قبل از کاشت

برای ضد عفونی کردن انواع غلات بهتر است که کشاورزان قبل کاشت محصولات خود بذر های خود را با استفاده از روش های اصولی ضد عفونی کرده و قارچ ها و باکتری هایی که امکان دارد پس از رشد به ساقه های محصولات منتقل شوند را از بین ببرند. این کار می تواند سم پاشی های دوره ای مورد نیاز در مرحله کاشت تا برداشت را کاهش دهد و به همین دلیل از پرداخت هزینه های اضافی و استفاده از سموم بیشتر جلوگیری نماید. این فرایند را هم می توان به روش سنتی انجام داد و هم از دستگاه های ضد عفونی کننده برای انجام آن استفاده کرد.

ضد عفونی غلات همزمان با استفاده از دستگاه بوجاری

دستگاه ضد عفونی غلات دارای ویژگی های مثبت زیادی می باشد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به امکان استفاده از آن ها بر روی دستگاه بوجاری و حین انجام فرایند های پولیش و بسته بندی اشاره کرد. به این صورت که پس از جداسازی ناخالصی های غلات مانند خاک و شن و … به وسیله غربال گری، مرحله پولیش زنی دانه شروع شده و قسمت های اضافی و پوست غلات برداشته می شوند. پس از پایان مراحل کار در دستگاه بوجاری، دانه های غلات با استفاده از سیلند و محفظه ای که مربوط به دستگاه ضد عفونی می باشد، آفت زدایی شده و قارچ های آن از بین می روند.

مزایای دستگاه ضدعفونی غلات

  • ضد عفونی یکنواخت، کامل و بسیار دقیق کلیه دانه های غلات به سبب وجود سیلندر و مخزن استاندارد
  • امکان تنظیم و برنامه پذیری به سبب اتوماتیک بودن دستگاه که باعث تسریع در کار ضد عفونی نیز خواهد شد
  • وجود تناسب ایده آل میان دانه های غلات و مقدار مواد شیمیایی مصرفی
  • ایجاد پوشش های سطحی ضد عفونی کننده بر روی بذر ها که این مورد از قارچی شدن غلات در دراز مدت نیز جلوگیری خواهد کرد
  • امکان ثبت اطلاعات مربوط به مقدار مواد ضد عفونی کننده مصرفی و غیره بر روی سیستم دستگاه

تولید کننده دستگاه ضد عفونی کننده غلات

تولید دستگاه ضد عفونی غلات با توجه به کاربردی که در زمینه سم زدایی و آفت کشی غلات مختلف دارد، یکی از فعالیت های مهم مجموعه تولیدی رام صنعت بهاره می باشد که با بهترین شرایط و استاندارد ترین حالت این تجهیزات را طراحی و به مرحله ساخت می رساند. با توجه به اینکه این دستگاه های ضد عفونی کننده نیازمند دقت در عملکرد و سرعت در انجام فعالیت ها می باشند، باید در تولید آن نیز به جزئیات زیادی به سبب اتوماتیک بودن آن ها دقت کرد.

همچنین متقاضیان نیز به منظور خرید دستگاه ضد عفونی کننده غلات باید از شرکت هایی کمک بگیرند که در تولیدات خود تخصص و سابقه کاری طولانی مدت را داشته باشند تا با اطمینان خاطر از کیفیت و قیمت دستگاه آنرا خریداری نمایند. به همین خاطر توجه به کارخانه سازنده در بازار ماشین آلات بوجاری و ضد عفونی کننده دانه های غلات و حبوبات از اهمیت ویژه ای برخودار بوده و باید از مراکز تخصصی آن ها تقاضا کرد.

مقالات مرتبط

رام صنعت بهاره در نمایشگاه ادوات کشاورزی همدان 9 مرداد 1402
دستگاه بوجاری کنجد P-Z-T-K 150 28 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان دارویی 21 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن 16 آذر 1401
فروش دستگاه بوجاری گشنیز 14 آذر 1401
دستگاه پولیش حبوبات چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ 9 آذر 1401
اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن 7 آذر 1401
دستگاه بوجاری حبوبات 3 آذر 1401
دستگاه بوجاری شلتوک 29 آبان 1401
دستگاه بوجاری نخود 25 آبان 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156390200-4

fa_IR