اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن

دسته بندی

آخرین مقالات

اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن

اصلاح بذر گندم و جو چگونه است

در زمانهای قدیم که دستگاه بوجاری گندم و جو وجود نداشت کشاورزان تمام فرآیند جداسازی را کاملا سنتی انجام می دادند. به این صورت که شخصی که به آن دروگر گفته می شد به وسیله داس (دسقاله)گندم و یا جو را درو می کرد و یا می چید و بافه (دسته) می کرد.

سپس خرمن برداری انجام می شد .در این مرحله خرمن باید بوجاری صورت می گرفت. یعنی دانه محصول از کاه یا ساقه جدا گردد . این کار توسط مُقلبول ها به وسیله نیروی باد انجام می گرفت.


مُقلبول ها محتویات خرمن را در مقابل باد پراکنده می کردند و یا باد مى کشیدند به طوری که جربان باد دانه را از کاه جدا و کاه در یک طرف و دانه در طرف دیگر قرار می گرفت.

این کار آنقدر ادامه می یافت تا کل دانه از کاه جدا می شد.اگر نیروی باد وجود نداشت انجام این کار غیر ممکن است و مقلبول ها مجبور بودند استراحت کنند تا وزش باد شروع شود.

اصلاح بذر گندم و جو
اصلاح بذر گندم و جو


اما با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن ماشین آلات کشاورزی پیشرفته روشهای سنتی به طور چشمگیری کاهش و کنار گذاشته شده است.

کشاورزان و ارگانهای که در صنعت کشاورزی مشغول به کار هستند تمام فرآیند جداسازی گندم و جو را از ناخالصی با استفاده از دستگاه بوجاری گندم و جو انجام می دهند که در ادامه توضیحاتی مفصلی را درباره دستگاه بوجاری گندم و جو و نحوه کارکرد و انواع و اقسام آن خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد دستگاه بوجاری گندم و جو

شرکت رام صنعت بهاره یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های بوجاری غلات در منطقه است یکی از محصولات پرطرفداری این شرکت خط کامل بوجاری گندم است که ظرفیت تولید 5 تن گندم را داراست روش کار خط تولید آن به این صورت است:

 • گندم و جو با استفاده از یک دستگاه بالابر به دستگاه پیش بوجاری منتقل می شوند.
 • در قسمت دستگاه پیش بوجاری سرندهای دوطبقه ای وجود دارند که ناخالصی های درشت و ریز از محصول جدا می شوند.
 • در قسمت بعد با استفاده از دستگاه سیلکون یا سپراتور گرد و غبار وپوشالهای اضافی خارج می گردد.
 • در این قسمت دستگاه بوجارى فن مركزى با مكش دوطرفه قابل تنظيم و سرند با دو طبقه غربال، سيستم پاك كنندگى غربال ها توسط توپك، همچنين دارای سكو و پاگرد و نردبان جهت انجام تنظيمات دستگاه مى باشد. اين دستگاه جهت جداسازى ناخالصی هاى ريز درشت و سبكتر از محصول عمل می نمايد.
 • با استفاده از دستگاه سیاه دانه گیر گندم های شکست و نصف از محصول جدا می گردد.
 • دستگاه جو و یولاف گیر داراى چهار سيلندر هر يك يه قطر 60 سانتیمتر، به طول 200 سانتیمتر جهت جداسازى جو و یولاف موجود در گندم انجام می گردد.
 • سپس با استفاده از دستگاه های ضد عفونی محص.لات سم زدایی و ضد عفونی می شوند.
 • با استفاده از دستگاه توزین كيسـه گیری را همزمان با توزين انجام می شود.

مزیت کلی استفاده از دستگاه بوجاری گندم و جو

 • کاهش نیاز به نیروی انسانی و کاهش خطای انسانی
 • اتوماتیک شدن و سیستم شدن کارها
 • کاهش ضایعات تولید
 • افزایش میزان تولید
 • تولید محصول با کیفیت و مرغوب
 • پاکسازی کامل گندم و جو از ناخالصی ها
 • بسته بندی سریع و دقیق
 • کاهش هزینه‌ ها در طولانی مدت

چرا باید از دستگاه بوجاری گندم و جو استفاده کنیم؟

در یک کارخانه تولید گندم و جو یکی از ملزوماتی که حتما باید وجود داشته باشد دستگاه بوجاری گندم و جو است. چرا که با وجود این دستگاه راندمان کار و دقت کار بسیار افزایش می یابد. همچنین دیگر نیازی نیست شما نیروی انسانی زیادی را استخدام کنید و هزینه های زیادی بابت حقوق و دستمزد پرداخت کنید.


علاوه بر این امر این تجهیزات توانسته اند که کیفیت بوجاری گندم را افزایش دهند. دستگاه بوجاری گندم و جو قادر است با دقت فوق العاده بالایی عمل بوجاری کردن را انجام دهد. امکان بروز خطا در بوجاری توسط این دستگاه بسیار کم است .
همین امر موجب شده تا بتوانید تولیدات درجه یکی را داشته باشید. یقیناً با این تولیدات مرغوب میزان متقاضیان کارخانه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت دستگاه بوجاری گندم و جو

عوامل متعددی برای تعیین میزان قیمت این دستگاه وجود دارد به طور دقیق نمی توان مبلغ خاصی را برای این موضوع بیان کرد عواملی مانند نوسانات ارز , برند سازنده
میزان ظرفیت دستگاه بوجاری غلات , ابعاد ومیزان تولید دستگاه ها و …. بر قیمت دستگاه وجاری گندم و جو موثر هستند.
محصولاتی مانند:

خط کامل بوجاری گندم و جو با ظرفیت 1.5 تن در ساعت , خط اصلاح بذر گندم با ظرفیت 5 تن در ساعت P-G-Z-T-500 , خط کامل بوجاری بذر گندم و جو – 5 تن در ساعت P-G-Z-T-5000-N

نمونه ای از محصولات شرکت رام صنعت بهاره است که شما می توانید با مطالعه و بررسی آنها دستگاه مورد نیاز خود را به راحتی خریداری کنید در صورت هر گونه مشاوره و پرسشی با این 02156390200 الی 4 شماره تماس بگیرید.

سوالات متداول

دستگاه بوجاری گندم چه کاری انجام میدهد؟

دستگاه بوجاری گندم و جو تمام ناخالصی های مانند کاه و گل و گرد و غبار از محصول جدا می کند.

دستگاه بوجاری گندم و جو چگونه کار می کند؟

قسمت های در دستگاه بوجاری گندم و جو وجود دارد که تمامی ناخالصی‌ های همراه با دانه‌ های گندم را جدا سازی کرده و دانه‌ های گندم را در نهایت تمیز و پاکیزه در اختیار ما قرار می‌ دهد.

بهترین روش بوجاری گندم و جو چیست؟

خط کامل بوجاری گندم و جو رام صنعت بهاره به قطع بهترین روش بوجاری است چرا که تمام کارها به صورت اتوماتیک و سریع انجام می شود.

از دستگاه بوجاری گندم چگونه مراقبت کنیم؟

این دستگاه به مراقبت دوره‌ ای نیاز خواهد داشت. در بازه‌ های زمانی خاص عملکرد دستگاه را مورد بررسی قرار می دهید. بهتر است بازه های زمانی کوتاه باشد. اگر متوجه کاهش عملکرد دستگاه شده باید خیلی سریع به متخصص اطلاع دهید.

مقالات مرتبط

رام صنعت بهاره در نمایشگاه ادوات کشاورزی همدان 9 مرداد 1402
دستگاه بوجاری کنجد P-Z-T-K 150 28 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر گیاهان دارویی 21 آذر 1401
دستگاه بوجاری و سورتینگ بذر آویشن 16 آذر 1401
فروش دستگاه بوجاری گشنیز 14 آذر 1401
دستگاه پولیش حبوبات چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ 9 آذر 1401
اصلاح بذر گندم و جو 1.5 تن 7 آذر 1401
دستگاه بوجاری حبوبات 3 آذر 1401
دستگاه بوجاری شلتوک 29 آبان 1401
دستگاه بوجاری نخود 25 آبان 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156390200-4

fa_IR